Čistící - detoxikační


Medový – má vynikající detoxikační účinky, odstraňuje usazeniny a jedy z tělesných tkání, promastí vysušenou kůži, zároveň dodá tělu spoustu minerálních látek a působí jako přírodní antibiotikum. Výborný je po opalování a v solariu. POZOR na alergii

Parafínový – není to obyčejný vosk, nýbrž je obohacený o vitamín E, zábal velice dobře prohřeje a uvolní ztuhlé klouby, odstraní odumřelé a suché části pokožky, kůže je po tomto zábalu jemná a vyživená. Doporučení při bolesti kloubů, suché, popraskané pokožce, lámavosti nehtů, různých jizev.

Jílový – vytahuje cizorodé látky které váže a při tom dává výživné látky do těla

Skořicový – nejčastěji se skořice používá při tvarování postavy, dokáže rozpouštět tukové buňky pod kůží a je vhodná při celulitidě, po tomto zábalu budete mít nejen úžasně provoněnou pokožku, ale skořice také zklidňuje a uvolňuje mysl a přispívá k lepší termoregulaci těla, prohřívá a ve spojení s jinými přípravky je opravdový zázrak na promrzlé končetiny.

Zázvorový – podobné účinky jako skořicové zábaly

Bahenní – je snad nejstarší používanou zábalovou metodou na světě. Samozřejmě se vždy bahno nepoužívalo pouze jako léčebné a kosmetické. Odstraňuje svalové napětí a snižuje bolestivost kloubů a zad, vhodný při lupence. Kůže se při těchto zábalech povzbudí a pohřeje tím se rychleji dokáže zbavit usazenin které jsou pod ní zároveň se do těla dodají minerály.

Senné – nejlépe aplikovat před řízenou detoxikací těla. Obsahují éterické oleje, třísloviny, mléčné kyseliny, provitamín A a vitamín D. Podporují prokrvení a samočistící programy těla.