Neplodnost

Neplodnost je fyzický či pyschosomatický stav, který brání početí miminka. Bohužel dnes je neplodných čím dál víc párů. Tyto čísla jsou až alarmující, jelikož se od devadesátých let několikatinásobně nelodnost zvýšila. Dříve byla neplodnost považována hlavně za ženský problém, dnes se ale ve statistikách čím dál tím více ukazuje neplodnost mužů. 

Definice neplodnosti
Jestliže pár má průměrně dvakrát týdně pohlavní styk, neužívá žádnou antikoncepci, či techniku znemožňující početí a do jednoho až dvou let nedojde k oplodnění, tak se tato situace nazývá neplodnost. Dale se užívá název sekundární neplodnost, to je situace, při které nejde počít druhé, či jakékoliv další dítě páru, který už dítě, či děti má.  

Fyzická neplodnost
Muž: nedostatečná erekce, malé množství spermií (cca před patnácti lety byl obsah spermií v jednom mililitru ejakulátu 120milionů spermií, dnes je v tom samém množství ejakulátu něco kolem 20 až 30 milionů spermií), malá pohyblivost spermií, defekty a poruchy spermií. Co toto vše způsobuje? Hlavně strava, nízká fyzická aktivita v přirozeném prostředí, dále také více sedavý způsob zaměstnání, hormonální poruchy, prodělané nemoci, špatně volené spodní prádlo...atd. 
Žena: nepravidelný menstruační cyklus, zánětlivá onemocnění v oblasti pánve, defekty vajíček, poruchy ovulace, překážky ve formě myomů, cyst a jiných ložiskových změn. Co to způsobuje?  Nadužívání hormonů, prodělané nemoci, neléčené příznaky nemocí, kvasinkové infekce, špatná strava, hormonální poruchy, posunutí pánve... atd.
 
Psychosomatická neplodnost
Toto  je stav podvědomí,  kdy muž, či žena po nějakých traumatech, zaujme pozici kdy dítě odmíta. Tyto bloky se často podílejí na fyzickém poškození jedince. Klasická léčba léčí tělo, ne však psychiku. 
 
Neplodnost z pohledu čínské medicíny
TCM se na neplodnost kouká trošku jinak než západní medicína. Jestliže je dle statistik západní medicíny cca 15% párů neplodných a 25% párů neplodných sekundárně. Tak dle TCM je to pouze okolo 10% párů neplodných celkem. Také psychosomatičtí lékaři udávají cca 10% neplodných párů celkem. 
 
Zablokované energie a neplodnost
K tomu aby miminko bylo počato je důležitých několik fyzických potřeb a možností, dále psychosomatické uvolnění no a také energie, která toto vše ve velké míře doplňuje. Sexuální energie musí proudit, aby rozehřála vše potřebné coje třeba ke správnému oplodnění. Bohužel u mnoha párů sexuální energie jen tak plápolá, místo aby vyšlehla jako plamenomet. Proč? No to je jednoduché. V párech se vytratila živelnost, hlavně při snažení se o miminko se sexuální styk stal spíše povinnost než radost. Například ve filmu Muži v naději, je krásně vidět rozdíl v energiích při sexuálním styku :-).  Dva lidé dnes spolu začnou bydlet, zevšední si a místo těšení se na sebe, pociťují stereotyp.  Když se po několika letech soužití rozhodnou, že už by mohli počít dítě, tak pokračují v zaběhnutém stereotypu a doufají, že to vyjde, stejně jako další věci, na kterých se dohodli. Dítě nemůže být počato bez vášně alespoň jednoho z aktérů. Protože alespoň z jednoho by měla sexuální energie prýštit. Proto se stává, že i "neplodná" žena otěhotní při náhodném styku někde na dovolené, či při úletu s kamarádem, nebo při znásilnění. Že muž který má špatný spermiogram dokáže oplodnit ženu se kterou měl náhodný sex. Za to může právě sexuální energie, která tam vše potřebné zařídí, dotlačí a dodělá. Mnoho dětí je počato v alkoholovém opojení rodičů. To je proto, že alkohol uvolní tělo i mysl a rozjiskří vášeň. Mnoho dětí bylo také počato na nevšedních místech. Tady je důvod v hormonech např. adrenalinu, který vypojí ostražitost mysli a vyprovokuje tělo k touze. Také delší sexuální půst je pro splození dítěte dobrý, většinou jsou oba dva na styk natěšení a ten pak proběhne hlavně na živelné vlně. Sexuální styk je potřebný pro splození dítěte, ale sexuální energie je mnohem, mnohem důležitější!