Život

Duše příjde do života aby tu žila, prožívala, odžívala, nebo přežívala, když splní svůj životní úkol tak fyzický život ukončí.
Co je ale ten fyzický život? 
Život je vlastně doba od početí až do smrti fyzického tvora. Je to doba pro učení, nabrání zkušeností, prožití zážitků, pochopení svého úkolu, odčinění karmy... atd. Je to tvůrčí období v životě duše. Díky prožitým fyzickým životům si duše plní svůj inkarnační plán na určité inkarnační rovině. 
 
Proč je život těžký?
Protože si ho takový děláme! Život je obdbobí ve kterém nemusíme trpět, ale ve kterém si máme uvědomovat. 

Proč někdo prožívá lehký život a někdo ho má plný utrpení?
To souvisí s více věcmi. V první řadě záleží na duši, co si v tomto životě má odčinit. To je nejdůležitější ovlivnění našeho života. Další neméně důležitý fakt je, jak přistupujeme sami k sobě, jak přistupujeme ke svému životu. Kdy pochopíme to, co chápat máme. To už ovlivňuje více faktorů, ale v zásadě je to jen na nás. 

Jakto že někdo dostane ve svém životě druhý pokus?
Každý dostává více pokusů ve svém životě, kolikrát by jste se divili kolik šancí něco napravit, či udělat znovu dostaneme. Problém je v tom, že si to neuvědomujeme a  koukáme se na jednotlivé situace v životě a oddělujeme je od celku. Poté samozřejmě platí, že do stejné situace se dostane jen málokdo. To ale nemá se životními pokusy, či šancemi nic společného. 
 
Spousta lidí vidí život jako cestu od začáteku, tedy od narození ke smrti. S tím, že když život dá, tak musí i něco vzít. Toto ovlivnění je časté a způsobuje mnohá zablokování a tím soustu trápení a bolesti. 
 
Smutnou pravdou je, že spousta lidí řeší více životy cizích lidí než ten svůj. Když toto změníme a svůj život se budeme snažit pochopit. Zamyslíme se nad určitými tématy, či obdobím, které jsme prožili či prožíváme. No tak budeme mít život o mnoho, mnoho lehčí!!!