Léčebné, regenerační a wellnes masáže

Význam masáže

Dotyk rukou má přirozenou léčivou schopnost, proto je význam masáže obrovský nejenom na fyzický stav, ale i na naši psychiku. Účinek na tělesnou schránku se projevu například na pokožce, která se při masáži zbaví zrohovatělé vrstvy kůže a díky tomu mohou lépe pronikat do kůže oleje, které se při masáži používají, pokožka je po masáži krásně vláčná, pevná a při pravidelném ošetření se stává pružnější.Mezi další příznivé účinky patří odstraňování odpadních látek ze svalů a šlach, tím svaly méně bolí a jsou odolnější při běžných i nadměrných aktivitách. Masírované místo se prokrví a tím se zlepší krevní a mízní oběh těla, což má za účinnost zvýšení obranyschopnosti našeho organismu. Výrazný účinek na ztuhlé a unavené svaly je zřejmý. Masáž také ovlivňuje celkovou nervovou soustavu, může být uklidňující i povzbuzující, prohlubuje spánek, díky relaxaci a uvolnění při masáži se také odbourává stres.

Dobře provedená masáž tedy harmonizuje organismus jako celek a pokud je pravidelná může podstatnou mírou zlepšit zdravotní stav.

Je důležité umět si vyhradit čas jen pro sebe samého a svou fyzickou i duševní očistu, která je spojená s hlubokým vnitřním uvolněním.


 

KDY ANO A KDY NE NA MASÁŽ

Pro koho jsou masáže vhodné
-    pro ty kteří trpí svalovými bolestmi
-    pro ty kteří mají jednostranné zaměstnání či koníčky
-    pro ty kteří se cítí unaveni a bez energie
-    pro ty kteří se chtějí dopřát chvilku relaxace a pozornosti
-    pro ty kteří chtějí vyzkoušet něco nového

Pro koho nejsou masáže vhodné
-    pro ty kteří mají teplotu, virová onemocnění nebo jiné akutní a bolestivé stavy
-    pro ty kteří mají záněty většího rozsahu kdekoliv na těle
-    pro ty kteří mají poruchy krevního oběhu
-    pro ty kteří mají nádorová onemocnění
-    pro ty kteří mají velké kožní problémy na partiích, které by chtěli namasírovat
-    pro ty kteří jsou celkově vyčerpaní po velkém fyzickém výkonu
-    pro ty kteří jsou pod vlivem alkoholu nebo omamných látek


Při některých problémech je před masáží nutné  domluvit se na vhodnosti masáže se svým ošetřujícím lékařem!


Nejsem nemocný, nemám bolesti, stres  a ani  nejsem unavený – je tedy nějaký důvod proč chodit na masáže? Odpověď – určitě ANO

Masáž je prostředkem, který nám pomáhá vzepřít se nemilosrdnému návalu každodenní vyčerpávající práce a odolat tlakům v soukromém životě. Pro mnohé z nás je pocit ztuhlých kloubů a bolest ve svalech již zcela běžným pocitem, na nějž jsme si zvykli a odsunuli ho z vědomí. Proto si často teprve až po absolvování masáže uvědomíme, jak byly naše svaly namožené, bolestivě napjaté, a že nás překonávání nepříjemných pocitů s tím spojených stálo zbytečně mnoho energie. Dobře provedená masáž vede k celkovému pocitu pohody, tepla a bezpečí a tím umožňuje zharmonizování a zotavení těla i ducha v podstatě zdravého jedince.

Masáž je vynikající prevencí!