Těhotenské masáže

Jsou to velice jemné a příjemné masáže, které příznivě působí na zdraví i psychiku nastávající maminky. Pří této masáži se používají kvalitní aromatické oleje, které umocňují zážitek z vlastní masáže. Oleje se volí vždy dle stavu maminky tak, aby co nejvíce pomohly od potíží, které sebou těhotenství přináší. Masáž také příznivě působí na miminko, jelikož uvolňuje napětí ze svalů a miminko se cítí méně sevřené a díky pohodě maminky i méně vystresované.

Těhotenství je pro ženu velice namáhavé, většina fyzických potíží vzniká kvůli zvyšující se hmotnosti, tím se více zatěžují klouby, natahují se svaly, dochází k utiskování vnitřních orgánů... Velké potíže dělá těhotným také změna těžiště těla. Nemůžeme opomíjet ani hormonální změnu, která je velice razantní a nastávající maminky jsou často emočně nestálé, ustrašené a vystresované. Při masáži si mohou odpočinout, svěřit se se svými probélmy, strachy a jinými těžkostmi, které je trápí a potřebují se s nimi někomu svěřit.

Pravidelné masáže pomáhají při
- otocích
- křečích
- bolestech zad
- boletech bříška
- zlepšují metabolismus
- zlepšují pružnost pokožky
- výrazně snižují výskyt strií
- stresu
- emočním vypětí

Jak masáž probíhá
Masáže se provádějí buď na speciální masážni židli, nebo na masážním lehátku. Na masážní židli maminka klečí a je pohodlně opřená. Na lehátku maminka leží na boku, v některé fázi masáže na zádech. Stabilitu na lehátku zajšťují polštáře a podložky. Polohu si může zvolit sama maminka, a výjde se ji ve všem maximálně vstříc. Maminka si také sama určí, jestli chce masáž celého těla, či jen některých částí. Do klasické těhotenské masáže, se také po dohodě mohou vložit prvky jiných masáží, které jsou naprosto bezpečné.

Upozornění!
Tyto masážejsou vhodné ve všech třech trimestrech těhotenství, nejvíce se ale osvědčují v rdruhém a třetím trimestru. Masáže se mohou provádět až do porodu.
Těhotenské masáže doporučuje většina gynekologů, protože vědí, že ženě dokáží opravdu pomoci. Je ale vždy dobré, se svého gynekologa zeptat, zda zrovna u vás s maážemi souhlasí. Tyto masážejsou naprosto bezpečné anehrozí žádné poškození maminky, ani miminka a omezení jsou opravdu malá, i přesto by Váš gynekolog měl vždy vědět, že se na masáže chystáte, nebo že na ně chodíte.