Voňavé masáže

Tento druh masáží je jedním z nejstarších forem masáží vůbec. Už staří egypťané, číňané, ale i jiné kultury dávali léčivou moc vůním. Vůně se používaly v každém věku lidstva. Používaly se převážně vonné oleje k vtírání do kůže a také ke koupelím. Může se spekulovat o tom, že se k těmto technikám uchylovali hlavně z nedostatku hygieny, ale je známo, že už v dávných dobách věděli, která vůně na co pomáhá, či kterou mají použít za specifickým účelem. V dnešní době si ani neuvědomujeme, že vůně používáme automaticky a většinou jen pro dobrý pocit a navození určité atmosféry.

Voňavé masáže jsou hlavně smyslovou záležitostí. Dokáží navodit pohodu, klid, uvolnění. Kvalitní přípravky ale dokážou více, protože si sebou nesou léčebné informace i pro fyzické tělo. Dokáží tedy uvolnit svalstvo, zmírnit otok, vyživit pokožku, odstranit bolest, snížit tlak, prokrvit atd. dle použitých přípravků.

Tyto masáže jsou velmi jemné, mohou se provádět jen na částech těla, ale i na těle celém. Je vhodné je kombinovat s peelingem, jelikož se pokožka lépe prokrví a otevře. Po masáži může následovat zábal. Používají se velmi kvalitní oleje.

 

       

 

Nabízím tyto voňavé masáže

Bylinná uvolňující:
k této masáži se používá speciálně namíchaný olej, který si nese účinky a vůni několika bylin, ze kterých je tento olej vytvořený. Má především zklidňující a uvolňující účinky. Pomáhá při svalovém napětí, duševním vypětí, stresu a neklidu. Stimuluje lymfatický systém. Hydratuje pokožku a hojí drobné ranky.

Bylinná Dračí krev:
tato masáž se provádí s pomocí speciálního oleje, velmi intenzivně uvolňuje bolestivé svaly, tiší revmatické bolesti.  Prostupuje velmi hluboko do těla, prokrvuje a prohřívá svalovou a nervovou soustavu, dokáže také odvézt výpotky a úsadky ve svalech a kloubech.

Citronová:
je vhodná na celé tělo, ale ještě více na plosky chodidel a na dlaně rukou. Pročisťuje organismus, rozpouští usazeniny, stimuleje lymfatický systém. Vůně má velmi osvěžující účinky, pomáhá hlavně při duševní námaze. Dokáže pomoci při dýchacích obtížích.

Eukalyptová:
pomáhá při revmatických a svalových bolestech, vhodná je tedy pro masáž celého těla, nebo jen do postižených tkání. Ulevuje od bolesti, prokrvuje a podporuje hojení. Vůně dokáže ulevit při kašli, bronchitidě, podporuje koncentraci, čistí vzduch.  

Kokosová:
nejvíce pomáhá pokožce. Dokáže uvolnit, zregenerovat, vyživit a zjemnit kůži. Vůně uvolňuje, uklidňuje a dodává radost do života.  

Kávová:
je prospěšná především pro pokožku, dokáže ji zklidnit, hydratovat, vyhlazovat, vyrovnávat její PH a zregenerovat. Má velice hojivý a protizánětlivý účinek. Dále dokáže stimulovat krevní oběh. Vůně dodává energii a navozuje pohodu a klid.

Levandulová:
je jedna z nejoblíbenějších vonných masáží vůbec. Použít se může i na kůži která je poškozená lupenkou, dermatitidou, akné, ekzémem. Vhodná je použít na citlivou a svědivou pokožku. Má výborné hojivé účinky a hodí se i k promasírování jizev. Má analgetický účinek při bolestech revmatických, menstruačních. Hodí se k ošetření celého těla, nebo jen částí.  Podporuje imunitu, je výborný pro dýchací soustavu. Vůně uklidňuje, je vhodná při nespavosti, bolestech hlavy, migréně, hysterii, depresích, chřipce, vysokém krevním tlaku.  

Mandlovo karamelová:
tato masáž v sobě spoujeje účinky dvou vynikajících vůní. Obě jsou uklidňující, harmonické a posilující. Masáž navozuje pocit pohody a dodává sebedůvěru. Tělo dostane dávku hořčíku a pokožka bude hydratovaná, regenerovaná a zklidněná.

Růže:
podporuje cirkulaci a energii krve. Vhodná je po úrazech, při špatném nervovém propojení, regeneruje pokožku, posiluje imunitu. Vůně je povzbuzující a dodává sebedůvěru, uvolňuje napětí, stres a má povznášející účinky. 

Skořicová:
je velmi prohřívající a provádí s tedy hlavně v chladném období. Posiluje srdeční činnost, prokrvuje pokožku i svaly. Vhodná je při nachlazení. Vůně je povzbuzující, pomáhá při dýchacích obtížích. 

Tymiánová:
tato masáž je nejvhodnější pro vaše nohy a chodidl. Tymián prokrvuje, mírní křeče, spravuje stará zranění, je silně antiseptický a protiplísňový. Dále se hodí pro masáž bříška, protože mírní nadýmání, stimuluje zažívání a uvoňuje křeče spojené s trávením. Pro svojí schopnost uvoňovat křeč, je vhodný k masírování míst, které jsou křečí postihnuté. Je vhodný též pro naší dýchací soustavu.  

Vanilková:
tato příjemně sladká masáž, umí hlavně rozjasnit náladu, zmírnit skleslost a únavu. Vhodná je hlavně do oblasti břška, dokáže ho prokrvit a tím zmírnit menstruační a premenstruační bolesti.