Bylinné čaje

Na prvním místě v pitném režimu na světe, se umístil všeobecně čaj. Lidé ho dnes pijí ve velkém a mnohdy si neuvědomují jeho kvalitu, složení, nebo účinky. Většina lidí u nás, vybírají čaje dle ceny a chutě, až když mají nějaké obtíže, sáhnou po čaji bylinkovém. Je nespočet firem, které se zabívají tzv. "čajováním", je také nespočet chutí, vůní a účinnosti čajů. Zde na tomto místě, nebudu rozebírat účinnost všech čajů které doporučuji, ani jiné aspekty, na které si při pití čaje máte dávat pozor. Chci zde jen zmínit kvalitní bylinné čaje od výrobců, které mám opět vyzkoušené a doporučuji je svým klientům.

 

SPAGYRIA

Tato firma nabízí čaje, které jsou míchány dle legendárního pana Ing. Jiřího Janči. Jeho syn se postaral, aby si tyto jedinečné čaje mohly lidé zakoupit. Jsou to velice kvalitní a léčivé čaje.

Druhy čajů:

 • Jančův ledvinový čaj
 • Jančův jaterní čaj
 • Jančův žilní čaj
 • Jančův kloubní čaj
 • Jančův čaj pro muže
 • Jančův univerzální čaj
 • Jančův čaj bylinná směs
 • Jančův čaj Antichol
 • Jančův čaj Sacharofit
 • Jančův žlučníkový čaj
 • Jančův čaj pro ženy

 

Valdemar Grešík - Natura

Pan Grešík se již dlouhá léta zabývá fytoterapií. Své čaje nabízí v sypané, ale i porcované formě. Tato firma prodává nejenom bylinné čaje směsné, ale také jednodruhové. Můžete zde zakoupit i jiné druhy čajů pro Váš běžný pitný režim. Výběr čajů od pana Grešíka je opravdu rozmanitý a velice obsáhlý, čítá několik desítek druhů.  

 

Čínské čaje

Čínské čajování je velicé staré. Nebudu zde zmiňovat důležitost a rituály čajování v Číně, ale spíše zde chci nabídnout několik čajů, které jsou opět ve výborné kvalitě a z pohledu čínské medicíny jsou velice léčivé.

Čaj z Cassie - V tradiční čínské medicíně, jsou semena cassie považována za sladké, hořké a slané chuti, mírně chladné povahy. Spojují se s dráhou jater, ledvin a tlustého střeva. Používá se k léčbě rozmazaného vidění, zarudlých či přecitlivělých očí. Dále k léčbě zácpy a pomáhají snižovat krevní tlak a cholesterol.

Jerlínový čaj - Jedinečný čaj na pročištění a hramonizaci těla. Používá se ke snížení chuti k jídlu, dokáže zlepšit látkovou výměnu v těle, pomáhá při zácpě a hemoroidech. Tento čaj má v Číně, ale i v Japonsku dlouholetou tradici.

Ibiškový čaj - Přináší osvěžení organismu v období letních veder, kdy napomáhá produkci tělních tekutin, zlepšuje trávení a napravuje případné potíže s močením. Rovněž tiší kašel, je vhodný při vysoké horečce, snižuje vysoký krevní tlak a snižuje toxické dopady alkoholu na tělo. Moderní výzkumy také zmiňují úpravu hladiny cholesterolu v krvi a přínos při snižování nadváhy. Doporučuje se popíjet při fyzické zátěži doprovázené výrazným pocením např. u sportovců.

PU ER - tento čaj je známý více než 1400let, je to několikatinásobně fermentovaný čaj, pro jehož výrobu se používají listy z divoce rostoucích letitých čajovníků v provincii Yunnan. Jeho největší účinek je na slezinu. Upravuje trávení, má veliké antioxidační účinky, snižuje cholesterol, je vhodný při jakýchkoliv redukčních opatření, jelikož dokáže pomoci snížit váhu. Je to čaj vynikající chuti a také kvality.

Chryzantémový čaj - tento čaj povzvuzuje mozek, je silně protizánětlivý, zmírňuje únavu, pomáhá zlepšovat zrak. Tento jemný čaj, je vhodný zejména pro děti.

Čaj z borytu barvířského - tento instantní čaj je vhodný zejména při nachlazení, bolestí v krku, kašli, horečkách, bolestí celého těla při nachlazení. Používá se jako krvečistící čaj při infekcích. Tento čaj je doslazován třtinovým cukrem, jelikož tato bylina je velice hořká.

Zelené čaje - velice kvalitní zelené čaje z vybraných provincií

Ženšenové čaje - velice kvalitní čaje, které jsou vhodné při nachlazení, redukci hmotnosti, vyčerpání organimu, únavě. Působí regeneračně na celé tělo.