Vnitřní použití

Bylinné směsi
Jedná se o speciálně namíchané směsi, které se vyrábějí nejenom z bylin a jsou míchány dle starých receptů. Některé recepty jsou modernizovány, některé jsou ponechány už nekolik staletí stejné. Forma těchto směsí je různá, WAN - kuličky, PIAN - tablety, také jsou to granuláty, nebo jsou přípravky mleté, či jenom sušené. Některé tyto přípravky jsou bežně k zakoupení, ale část jich je veřejnosti nedostupná a klient si je může zakoupit až po doporučení od terapeuta. Účinnost těchto směsí je veliká a mnohdy předčí i západní léky. Těchto směsí je hodně a použití je vždy individuální.

Mykoterapie
V TCM je použítí hub velice rozšířené. Tato terapie se v posledních letech velice rozšiřuje a hodně terapeutů a jejich klientů si ji oblíbilo. Výhodou je její minimální kontrtaindikace a veliká účinnost. Opět nemá cenu představovat všechny přípravky, jelikož je jich hodně a tomuto tématu se budu věnovat na jiné stránce těchto vebovek.

Mišpulníkový sirup
Velmi oblíbený sirup napomáhající v boji s kašlem, zahleněním dýchacích cest, při zánětech dýchacích cest, ale také je vhodný na regeneraci hlasivek při chrapotu, použít se dá i na tzv. starý neléčený kašel, či na kuřácký kašel. Sirup má velmi příjemnou chuť a je oblíbený hlavně u dětí.

Čaje
O nich se více zmiňuji na jiné stránce