Akupresurní a masážní pomůcky

Dnes se dá sehnat spousta masážních pomůcek, fungují na různých proncipech a použití je také různorodé.

Dle mých zkušeností, nemá cenu dávat spoustu peněz do drahých a většinou málo účinných přístrojů. Jestliže bolí dlouhodobě klouby či svaly, znamená to, že je porucha i uvnitř těla. Pak jsou masáže neúčinné, nebo někdy dokonce i škodlivé. Je ale dobré mít doma nějakou pomůcku, která dokáže lokálně pomoci svalům v uvolnění po námaze, nebo uvolnit od bolesti po úraze. Jako prevence se doporučuje pravidelné masírování reflexních plosek, které má velmi velké léčebné účinky. Také po úraze, či mozkových příhodách, je dobré mít pomůcky, které stimulují nervovou činnost a mohou pomoci zkrátit dobu rekonvalescence.

Svým klientům nabízím pomůcky, které mám několik let vyzkoušené a i moji klienti jsou s nimi spokojení. Cenově jsou dostupné a dají se použít na akutní problémy, či jako prevence.

 

Akupresurní a masážní podložka

Velmi oblíbená podložka, která se používá hlavně k pošlapávání. Pošlapáváním docílíte správného držení těla, podpoříte cirkulaci krve a lymfy, stimulujete si nejdůležitější reflexní plosky. Speciálním tvarem podložky se dají ovlivnit klenby nohou. Podložku můžete také použít na prokrvení a uvolnění všech částí páteře, nohou a rukou. Vyrobena je z kvalitního, omyvatelného a takřka nezničitelného materiálu. Magnety umístěné na podložce zvyšují její účinek a fungují jako magnetoterapie.

 

Akupresurní a masážní kladivo

Speciálně vyrobené ruční poklepové kladivo, se může použít na všechny větší svaly na těle. Každý si sám může určit intenzitu poklepu. Masážní rukověť je příjemná do ruky. Vhodné k prokrvení velkých svalů po osprchování, koupeli či sauně.  

 

Akupresurní kuličky

Kovové kuličky vyplněné magnetem mají velice pichlavé hroty, kterými se ale nemůžete zranit. Jsou vhodné na uvolňování svalů, na stimulaci nervové soustavy po ochrnutí, či necitlivosti svalů. Pomáhají uvolnit dlaně a používají se při rehabilitaci hlavně rukou. Magnety pomáhájí na zmírnění otoků a bolesti, zlepšují prokrvení a zrychlují látkovou výměnu. V sadě jsou dvě kuličky.

 

Akupresurní ježci

Vyrobeny ze speciálního plastu, který se nedeformuje a drží si pevný tvar. Používá se k posílení předloktí, zápěstí a dlaní. Používají se jako pomůcky při rehabilitaci rukou. Také při práci s myší, při řízení aut, či jiné činnosti, kde se ruce namáhají, jsou tito ježci výborným pomocníkem na uvolnění, prokrvení a zrychlení látkové výměny.

 

Masážní tvary

Jsou to speciálně tvarované pomůcky, které slouží na uvolnění hlavně svalů kolem páteře, či velkých svalů na rukou či nohou. Princip je v tazích, které se provádějí po svalech, které se chtějí uvolnit. Každá tato pomůcka má i jednobodové použití, což znamená, že se dá uvolnit sval i jednobodovým stiskem. Vyrobeny jsou z pevného omyvatelného plastu

 

Akupresurní hůlka

Vynikající pomůcka, která díky jednobodovému tlaku dokáže ulevit od bolesti, stažení a přetlaku v částech, kam se jiná pomůcka nedostane a už vůbec ne do takové hloubky. Uvolnit dokáže mezilopatkové svaly a hluboké svaly kolem páteře.  Vyrobeno je z odolného plastu, či ze speciálního dřeva.

 

Prstýnky a spirálky Su-jok

Tyto prstýnky jsou vyrobeny k promasírování prtů nohou a rukou. Vycházejí z učení Su-jok a díky stimulaci akupunkturních a reflexních plosek, dokáží ulevit člověku od spousty neduhů, problémů, či bolestí. Stimulují nervovou činnost, aktivují mozkovou činnost, prokrvují, zlepšují látkovu výměnu. Speciální tvar umožňuje promasírování celých prstů. Vyrábějí se z kovů, hematitu a plastu. Masáž tímto prstýnkem je opravdu zážitek.

 

Jestliže mají klienti zájem, můžou si objednat i další akupresurní a masážní pomůcky. Pantofle, koberce, rolery i některé masážní přístroje. Dají se také objednat vajíčka, či hruštičky pro posílení pánevních svalů.