Terapie pro duši a psychiku

Psychika je mocná čarodějka!!! Říká se, že díky ní dokážeme vše na světě, pouze nevíme co chceme.

 

Zná to úplně každý, někdy se cítíme prostě špatně. Většinou, ale ani nevíme proč. Někdy se stává, že víme proč se cítíme špatně, známe ten spouštěč, ale nedokážeme pochopit, proč nějaká třeba i banální věc nás rozhodí. Chceme změnit naše chování, postoje, cítění... no a ono to nejde... nebo jen z části a na chvilku. Cítíme vztek, nenávist, lítost, vyčerpání, stres, deprese, bolesti... Cítíme se jako na rozjetém kolotoči, který neumíme zastavit, vyskočit nejde a ještě ti kolem nás, nám naší situaci ztěžují. Když už si myslíme, že jsme zastavili a budeme moci načerpat síly a vzpamatovat se z toho točení, opět se kolotoč rozjede, nebo nám ho nějaká dobrá duše opět zapne... Co pak? Zamotáme se do situací, dějů, slibů, povinností, svých emocí..... a pocity že už nemůžeme, uvědomění si touhy po změně, nás buď vybičuje k rozhodnutí o napravení, nebo nás bohužel zcela pohltí.

Jasné je, že každý někdy pociťuje bolest, trápení, stres, vyčerpání... To je zcela běžné, ale když už to je dlouhodobé, intenzivní a na denním pořádku, tak to už začíná být velmi vážné. Narušuje nám to náš život - ovlivňuje vztahy, práci, komunikaci.. atd... Každý jsme jiný a každý z nás má jinou hranici snesitelnosti a uvědomování si. Samozřejmě, že je lepší řešit vše ještě v začátcích.  Ale ruku na srdce, kdo to dnes dělá?  Většina lidí se musí dostat hodně hluboko, aby si uvědomili, že padají a že je načase něco udělat.

 

Vlivy

Je důležité si uvědomit, že jsme ovlivňování nejenom přítomností, ale i  minulostí a dokonce také budoucností. To ale není vše! Ovlivňují nás naši předci, naši potomci, ovlivňuje nás každý koho jsme potkali, ba i ten koho teprve potkáme, co jsme prožili, viděli, cítili, jaké emoce jsme měli, s čím jsme přišli na tento svět..atd.... 

 

Podvědomí a vědomí

Našemu podvědomí se nevyrovná žádný sebelepší počítač, dokáže si v jedné sekundě zapamatovat několik miliónů vjemů, tyto vjemy také dokáže neustále vyhodnocovat a spojovat je v celky. Vědomá paměť si nemusí vše pamatovat, jelikož to má uklizené v podvědomí. Jestliže je pořádek v podvědomí a dobrá spolupráce s vědomím, tak je vždy volný a správný přístup ke všem informacím. Podvědomí je náš veliký pomocník, tím že vše vyhodnocuje a porovnává, dokáže nás nejen ochránit, ale také upozornit na spoustu věcí.  Je ale už jen na nás, jak a kdy pochopíme, co nám chce říci.  

 

Duše

Další důležitý činitel, který má co říci do našeho života. Jakmile se duše připojí k našemu tělu, ztrácíme paměť na vše, co si pro tento život a pro nás připravila. Pro představu: naše duše si připraví scénář, napíše si tam vše důležité pro náš život. Co si tu chce prožít, koho potká, kdo nám uštědří jakou lekci, komu ji uštědříme my. Je to spousta kombinací, cest a okolností, které nám mají pomoci v tom daném životě. Nechává tam ale spoustu místa pro naši svobodnou vůli, pro naše pochopení situací, pro změny a rozhodnutí, které můžeme v každém okamžiku udělat. Nic není přesně dáno a nic není náhoda, můžeme opravdu v každé sekundě měnit svůj osud. Je několik stupňů forem pro prožití jedné předem připravené situace, do jaké hloubky a intenzity tu danou situaci necháme dojít, záleží jen na nás.

 

 

V jakémkoliv stádiu problémů, jsou k dispozici právě terapie pro duši a psychiku.