Červen

Červen nejen ukončuje jaro, ale také dobu, kdy se naše tělo mělo zregenerovat po zimě, a také mělo nabrat sílů na další měsíce. V posledních letech, se nám červen neukazuje ve své teplejší podobě. Deštivo a chladno, střídá teplo a vlhko. Je tedy důležité stále uzpůsobovat své oblečení a být připraveni na změny počasí. V tomto měsíci je už často v plném proudu grilování. Vzhledem k vládnoucímu orgánu, kterým je tenké střevo, je dobré zvážit, co se na gril položí a kolik se toho na večer, či v noci sní a vypije. Barva přetrvává stále červená a měli by jste si dávat pzor, aby jste tuto barvu neměli na tvářích při návštěvě toalety, po těžkém, mastném, či přepáleném jídle. Nemoci k nám dále vstupují jazykem a hrudí a naše prokrvení bříška je často nedostaečné.  V tomto měsíci je často na denním
pořádku stres a obavy - konec školního roku, přemýšlení kam s dětmi o prázdninách, kam na dovolenou, co ještě stihnout do dovolené, nespokojenost s postavou do plavek..... nic z toho nepřispívá dobře na naše trávení. V tomto měsíci by jsme se měli více jak kdy jindy radovat a těšit se na vše, co nám druhá polovina roku přinese. Heslo pro červen, by mohlo být "Je lepší být oprimista a mýlit se, než být pesimista a mít pravdu."
  

Tenké střevo: Tenké střevo je většinou 5-6 metrů dlouhé a 3-3,5 cm široké. Kdyby jsme ho rozložily, má cca 300m2, což je takové běžné fotbalové hřiště.  Je děleno na dvanáctník, lačník a kyčelník. Všechny jeho části zodpovídají za trávení a vstřebávání živin potřebných pro život.  Má sestupnou funkci, což znamená, že posunuje potravu směrem dolů k tlustému střevu. Je úzce spjato s lymfatickým systémem. Vazivově je také spojeno s bederní páteří. Do dvanáctníku ústí žlučník a slinivka, jakákoliv nerovnováha, tedy způsobuje poškození nebo oslabení těchto orgánů. Často bývá právě tenké střevo spojováno s různými druhy rakovin.
Potíže tenkého střeva se často dlouhodobě nepoznají, bohužel lidi většinou dojdou do fáže velkého poškození, ať to jsou vředy, polypy či zánětlivé onemocnění. Při tomto poškození, je náprava alternativní medicínou někdy už nemožná. Tenké střevo, ale jako každý jiný orgán dává dlouho dopředu vědět, že už není něco v pořádku. Projevy jsou špatné trávení, časté průjmy, bolest na tzv. trojúhelníku, bolesti bederní části hlavně po jídle, bolesti hlavy také často po jídle, pocit tekutin v břiše, přetlak v žaludku. Díky špatnému vstřebávání látek, může dojít ke špatné látkové výměně, zpomalení metabolismu, to ovlivňuje všechny části těla.
Tenké střevo je párový orgán srdce. V tomto měsíci platí stejné stravovací omezení a doporučení jako v květnu. Více je ale potřeba klást důraz na pravidelnost stravy. Nepravidelná strava, či dokonce hladovění, poškozuje nejen tenké střevo, ale i spustu jiných orgánů. Více se zařazuje ovoce a zelenina, která se už v této době sklízí na našich zahrádkách, nezapopmeňte také na bylinky, které obohatí váš jídelníček a naleznete je v každé zahráce, např. libeček, majoránka, bazalka. Nejvhodnějšími bylinkami na problémy tenkého střeva je kopretina řimbaba, na vyčištění tenkého střeva se může použít zelený jíl, či yucca.  Minerály, vitamíny a jiné prvky, by jsme v tuto dobu měli hledat hlavně v přírodních formách. Důležité je se vyhýbat jídlům s tzv. škodlivými éčky a také syceným tekutinám.