Pod drobnohledem

Jak se nám dostanou do těla?

Spolkneme vajíčka či živé larvy se vzduchem který dýcháme, s konataminovanou potravou, z nečistých rukou, nebo se dostanou přes rány ranky v kůži, či sliznici. Nakazit se můžeme vlastně kdekoliv. Někdy stačí podání ruky, vykoupání se v rybníku či bazénu, použití toalety, sáhnutí na kliku, nebo nákupní košík, také při práci na zahradě s hlínou, ale třeba také při líbání a sexu. Dále nám také stačí se nadechnout někde v blízkosti výkalu zvířete, které není řádně oparazitovávané.

 

Proč je nezničí náš imunitní systém?

Náš imunitní systém často spustí autoimnní reakce, bohužel ale tyto reakce jsou zastaveny velice často samotnými hostitely, či lékaři.

 

Jsou parazité zjistitelné lékařskými testy?

Ano jsou. Bohužel se ale parazitologické testy běžné neprovádějí. Rozšířené jsou bakteriologické rozbory. Parazitologické testy se dělají nejvíce ve veterině a veterináři s tímto problémem umějí často pracovat lépe, než doktoři pro lidi.

 

Proč se lékaři tomuto tématu více nevěnují?

Samozřejmě že lékaři o parazitech vědí, ale mají určitá nařízení, či omezení a někteří jedou v zajetých kolejích a parazitologii nevnímají jako problém. Prostě to neřeší i když vědí o co jde. Dříve se antiparazitální léky dávali i preventivně. Staří praktici ještě dnes dokáží místo léků na přebití příznaků dát antiparazitální léky. Bohužel je jich čím dál tím méně. Lékaři jsou pod silným tlakem a nemůžeme se jim divit, že musí dodržovat určitá nařízení.

 

Příklad patogenů:

Roup dětský, škrkavka dětská, prasečí, kočičí, psí, háďátka, měchovci, tasemnice bezbranná, dlouhočlenná, dětská, tenkohlavec lidský, svalovec stočený, mněchožil zhoubný, větvený, motolice plicní, slinivková, vlasovec psí, medinský, toxoplasma gondii, babesie,c hlamýdie, borelie, EBV, améby, nematodi, koky, plísně, kvasinky... atd.

 

Jak zjistím že mám nějakého škodlivého parazita v těle?

Tak ze stoprocentní jistotou se může říci, že nějakého parazita má v těle úplně každý. Jejich počet můžeme regulovat jídlem a pravidelným odparazitováním. Jestliže chcete vědět přesně o kterého parazita se jedná, tak je dobré objednat se na vyšetření speciálními přístroji. Toto měření ve většině případů není prováděno lékaři, je plně hrazeno klientem a je k mání i více přístrojů, které někdy můžou mít i rozličné výsledky.