Parazité v našem těle

Parazité v našem těle jsou přítomní ve veliké míře, žijeme s nimi ruku v ruce od pradávna a v každém z nás je takový malý Jurský park příšerek, které si prolézají naší tkání, kladou vajíčka, stavějí si getha a někteří se i živí naší tkání. Jsme jimi protkání skrz na skrz. Představa, že máme v sobě „něco“ jako červa, žížalku, či broučka, nám staví vlasy na hlavě, či nahazuje husí kůži a odpor. Lidi vůbec nepřemýšlí, že když dýchají, dotýkají se čehokoliv kolem nás a jedí různé potraviny, tak jsou neustále vystaveni parazitickým atakám. Jelikož parazité opravdu žijí všude kolem nás! Miliony parazitických vajíček létají ve vzduchu, jsou v půdě, na zvířatech, ve zvířatech, na lidech, v lidech, na věcech... prostě všude kolem nás!!! Jsme zvyklí odparazitovávat zvířata, bojíme se, že ptáci mají „čmelíky“, že divoká zvířata mají „červi“. Často jsme slyšeli „nesahej na to, nebo něco chytneš“. Představa že zvířata, bezdomovci, či cizinci z exotických destinací „něco“ v sobě mají je nám přirozená. Ale co my? Teprve když nad tímto tématem začnou lidé přemýšlet, tak jim celkem logicky dojde, že je vlastně možné někde nějakého parazita potkat. Poté si dokáží i připustit, že nějakého by v sobě mohli mít. No a toto je cesta, jak přemýšlet o svých nemocech, neduhách či jiných nepříjemnostech trošku jinak než doposud.

Bohužel představa mnohých lidí je taková, že připuštění, že mají v sobě nějakého parazita je projev nějaké špinavosti, hnusu, odporu a že jsou nějakým způsobem zahanbeni a znečištění. Neberou to jako fakt a naprosto přirozenou věc, která je na světě několik tisíc let. Proto je jejich boj s parazity mnohdy nemožný, protože vlastně vůbec bojovat nemohou.

Nedokážeme často zmírnit a už vůbec ne úplně odstranit vliv mikroorganismů na náš organismus. Nemůžeme žít ve sterilovaném prostředí! To v běžném životě prostě nelze. Můžeme ale ovlivnit, jestli se staneme hostitelem parazitů. To, že se nám do těla parazit dostane ještě nemusí znamenat, že se v našem těle zahnízdí, bude v něm hostovat a tím nám jakkoliv ubližovat. Správná cesta je totiž taková, že by jsme měli parazita při jeho návštěvě u nás zničit a vyloučit ven. Jak prosté by to bylo že?