Osobní

Býváte někdy nemocná?
Ano bývám. Většinou se každý diví, ale opravdu bývám nemocná. Díky bohu, ne moc vážně, většinou je to rýma nebo kašel, sem tam nějaký úsměvný a jemný úraz. Je to vždy, když to přeženu, potřebuji také někdy dostat najevo, že si mám oddechnout, že potřebuji zvolnit, od něčeho dát ruce pryč, nebo změnit směr svého putování. Děkuji  bytostem, kteří nademnou bdí, že se mě vždy snaží upozornit tou jemnější formou. Také děkuji za to, že většinou ihned pochopím PROČ. 

 

Máte nějaké problémy? Chodíte sama na terapie či masáže?
Jasně že mám problémy, někdy jich je více, někdy méně. Jsem člověk jako každý jiný, mám rodinu, psa, dům, zahradu.. adt...  musím denně řešit spoustu věcí, které jsou někdy pořádně těžké. Také moje práce je fyzicky i psychicky hodně náročná. Prostě běžný život. 
Je opravdu důležité mít s kým probrat aktuální téma, které leží na srdci. Naštěstí mám pár kolegů - kamarádů, s kterými si můžu probrat téma, které potřebuji. Funguje to samozřejmě i naopak. Pohled a rada nezaujaté strany je velice přínosná.
Na masáž si zajdu tak jednou do roka, spíše pro relax, než pro potřebu.

 

Jaký má názor Vaše rodina na Vaši práci?
Mé dvě dcery i manžel, moji práci neřeší do té doby, než jim kvůli nějakému jejich problému co mají, chci pomoci :-)  Ale jinak berou moji práci jako součást svého života, holky znají bylinky, umí baňkovat, moxují se. Nelíbí se jim třeba to, že mi telefon často zvoní i na nějakém výletě, a já pak řeším i dlouhé minuty s klienty jejich problémy. Tuto práci už dělám několik let, takže už si zvykly.

Můj manžel mě podporuje. Musel udělat ale spoustu ústupků a smířit se s tím, že moje zaměstnání je úplně jiné, než které jsem měla, když jsme spolu začali žít. Vadí mu hlavně pozdní noční telefonáty od klientů.    

 

Pracujete ráda s členy Vaší rodiny, nebo raději s cizími lidmi?
Pracovat s příbuznými je trošku problém, je to samozřejmě srdeční záležitost a o to více mi vadí, když nedodržují léčbu, nebo ji odmítají. U cizích lidí, tento problém nemám. Je ale pravda, že příbuzní za mnou moc často nechodí. Spíše se zmíní mezi řečí, že se s něčím léčí. Také se vymlouvají, že mi nechtějí přidělávat starosti a že si poradí.

 

Dodržujete sama všechny zásady zdravého stravování, pohybu, prevence atd..?
Musím se přiznat, ne nedodržuji úplně vše co bych mohla, či měla. Vím, že bych měla více odpočívat a více spát. Taky umět častěji říci ne a dodržovat pracovní dobu a ne se nechat stále přemlouvat klienty, na úkor svého volného času. To jsem potom v práci a nemůžu si jít zacvičit, na procházku nebo jen tak relaxovat. S prevencí jsem na tom dobře a když něco trošku zanedbám, tak se to snažím co nejdříve napravit. Stravovat se snažím správně, pravidelně a nutím k tomu i svoji rodinu. Což je někdy trošku problém. Samozřejmě že i v tomto zhřeším.

 

Jaký máte názor na sex? Většina lidí, kteří pracují s energiemi, mají toto téma jako tabu.
Na sex mám pozitivní názor. Sexuální energie je potřebná k běžnému životu a dokáže nám i hodně pomoci. Samozřejmě znám několik lidí, kteří ať už dobrovolně, či nedobrovolně sexuálně nežijí. Je to opravdu věc každého jednotlivě.

 

Měly vaše děti už někdy antibiotika?
Ano, moje dcery měly antibiotika, ne často, ale v tu danou chvíli, to byla nejlepší volba a nejlepší věc, co mohly dostat. Samozřejmě že jsem udělala opatření, aby jim co nejméně ublížila a aby holky neměly žádné následky.

 

Máte ve svém životě vše vyřešené? Myslím minulé životy, vztahy a tak.
Ne nemám. Dokonce si myslím, že na světě žije opravdu minimum lidí, kteří vše vyřešené mají. Vždy řeším jen to co je důležité. Nemá cenu se ve všem a za každou cenu hrabat. To se může napáchat více škody než užitku.

 

Co máte za koníčka? Co děláte ráda?
Koníček je hlavně moje práce. Stále se vzdělávám, čtu, pracuji na sobě.
Co dělám ráda? Když mám čas tak ráda maluju, baví mě práce na zahradě, jezdím s dcerami na výlety. Ráda taky vařím, či peču a vůbec se věnuji rodině.