Vykuřovadla

Když jsem poznala pana Rymera a zůčastnila jsem se jeho přednášek, tak jsem kouzlu vykuřovadel hned podlehla. Pan Rymer je úžasný člověk, který má obdivuhodné znalosti a nádhernou enregii. Jeho prodejní místečko na akcích kterých se účastí, vždy bezpečně najdete podle nádherných a podmanivých vůní. Rozhodla jsem se některé vykuřovadla a pomůcky pro vykuřování od jeho firmy vyzkoušet a poté nabízet. Nejenom já, ale i lidičky, kteří si u mne vykuřovadla zakoupili, jsou velice spokojeni.

O firmě Rymer: Je to česká firma, která sází na kvalitu a přirozenost. Její přípravky jsou opravdu prvotřídní kvality a mají velikou účinnost. Jsou také výhradními zástupci několika renomovaných firem.

Historie vykuřování: Jak jsem se dozvěděla, jsou vykuřovadla jednou z nejstarších léčebných a meditačních pomůcek. Vznik této terapie se datuje zhruba do doby, před milionem let. Při pálení různých dřev si lidé všimli rozmanitých vůní, dali si do spojitosti pocity, emoce, nálady, změny vědomí či jiné vjemy, které zažívali při pálení různých dřev, trav, bylin...  

V každé kultuře měla a mají vykuřovadla svoji vážnost, do dnes se používájí hlavně v Asii, kde jsou běžnou denní součástí každé rodiny.  U nás se cíleně používají například v kostele při mši.

Vůně dnes: Dnes si lidé aromaterapii představují často jen jako vonný olej v aromalampě, v horším případě jako syntetickou vůni koupenou v obchodech. Často si také kupují nekvalitní levné vonné tyčinky. Lidé nepřemýšlejí, co se uvolňuje za škodilvé látky do vzduchu, který pak dýchají. Bohužel tyto škodlivé a mnohdy karcinogenní látky jim nedávají nic dobrého, spíšejim ubližují.  No ale hlavně, že to u nich voní! Bohužel i v tomto "primitivním" odvětví, jsme zapoměli na přirozenost, jednoduchost a na své kořeny.

Vykuřování:  K vykuřování se používá celá řada rostliných a živočišných látek. Tyto látky se zahřejí a poté dojde k uvolnění hlavních složek. Samozřejmě že používané suroviny voní i bez zahřátí, ale větší účinnost mají právě zapálená vykuřovadla. K vykuřování potřebujete kadidelnici ve které se zapálí rychlozápalné uhlíky a na ně se dle libosti přidávají byliny, či jiné látky, které si zvolíte buď dle účinnosti, nebo prostě podle toho, co Vám voní. Vykuřování je při dodržení jednoduchých zásad velice bezpečné. Kadidelnice je také pěkným doplněkem do intriéru bytu.  Vykuřovadla jsou také v jiných formách a zapalují se ve stojáncích, na písku, či ve speciálních krabičkách.

Použití:

 • na prohloubení meditacena
 • pročištění aury, čaker
 • pomoc při únavě, psychickém vypjetí
 • pro zklidnění
 • na prohloubení spánku
 • jako afrodiziakum
 • pomoc při uzdravování těla
 • pomůcka k rituálům, modlitbám
 • očista kamenů, šperků
 • očista prostorů od negativních energií
 • ochrana
 • pro provonění bytu

 

Nabídka firmy Rymer:

Vykuřovadla jednodruhové i směsné

Vykuřovdla v jiné formě: vonné tyčinky, spirálky, prášky 

Kadidelnice

Vykuřovací pomůcky: kleště na uhlíky, lopatky na vonné směsi, plátky pod vykuřovadla, hmoždíře, písky pod vykuřovadla, sůl pod vykuřovadla, stojánky na spirálky, tyčinky a kužílky, formičky na vonné prášky, různé obaly na vykuřovadla

Ryhlozápalné uhlíky

Vonné esence

Dózy na vonné esence

Tuhé parfémy

Etnické hudební nástroje

Šamanské bubny

Duchovní předměty

Kameny

Svíce

 

 

 

 

 •