TEJPY

Správný název zní Kineziologický tejp. Jsou to sportovní elastické pásky, pomáhající odbourávat bolest ve svalech a kloubech. Zlepšují funkci svalů, šlach a kloubů. Urychlují hojení, zabezpečují oporu a podporu svalů, šlach a kloubů. Pomáhají zlepšovat tok krve a lymfatických tekutin. Snižují a pomáhají léčit otoky a krevní výrony. Dnes už je bežné používání tejpů nejenom při sportu, ale i jako běžný doplněk při pohybových obtížích i mimo sportovní aktivity. Tejpy se za posledních pár let těší veliké oblíbensoti, nejenom protože jsou in, ale hlavně pro svoji lehkou použitelnost a velikou účinnost. Výsledky jsou téměř okamžité a některé základní ošetření zvládne každý doma sám, či s pomocí někoho blízkého.
Já osobně používám tejpy které jsou hlavně kvalitní, dobře drží, dobře se s nimi pracuje a mají i jiné vlastnosti. Například jsou doplněny výtažky z turmalínu, mají v sobě hedvábí, nebo mají jemnější lepidlo a tím jsou vhodné pro malé děti, či lidi s citlivou kůží.
Pro lidi je nejčastější parametr barva. Buď chtějí neviditelnou variantu, ale někteří naopak chtějí co nejvíce zářivé barvy, ale také se setkávám s lidmi, kteří chtějí barvu tejpu dle barvy oblečení, či sportovního dresu, či barvy svého oblíbeného sprotovního klubu. Je to opravdu různé.
Můžete si u mne zakoupit tejpy, které já sama používám, je bohužel pravda, že tyto tejpy jsou o něco dražší, než tejpy které se dají koupit v supermarketech.