Lávové kameny

Masáž pomocí nahřátých kamenů není žádnou novinkou, už staří Mayové, Inkové, Indiáni... ji znali a byla u nich velmi oblíbená. U této masáže se spojují více léčebných technik - aromaterapie, teplo z použitých kamenů,  havajské masážní techniky, samotný dotyk, ale také uvolnění, relaxace a klid. Je proto právem zařazována mezi luxusní procedury pro tělo i mysl.

Tato masáž blahodárně působí na bolestivé a unavené svaly a klouby, uvolňuje ztuhlost páteře, svalů a kloubů, mírní křeče, působí při nespavosti, menstruačních bolestech, při bolestech hlavy, je to vynikající prostředek na psychiku, uvolňuje stres a napětí, mírní deprese, zrychluje metabolismus, stimuluje krevní oběh, obnovuje energetický tok těla a doplňuje energii...

Tato lahůdka mezi masážemi přináší požitek tělu i mysli.

 

Postup

Na tělo se nejdříve přiloží předem nahřáté kameny, aby se tělo prohřálo, uvolnilo a mohlo tak vnímat příjemné teplo a energetické vibrace, které kameny předávají do těla, poté je tělo masírováno nahřátým exotickým olejem za pomoci velkcýh kamenů, jejich teplo oleji pomůže lépe prostoupit hluboko do celého těla. Poté je provedena masáž za pomocí menších kamenů. Na závěr se opět na tělo položí kameny a nastává chvilka nerušené hluboké relaxace.

 

Jaké kameny se k masáži používají

Jsou to opravdu kameny z lávy. V hlubších vrstvách vyvřelé lávy se nachází spousta kovů, které se při zahřádí uvolňují a předávajíse do masírovaného těla. Tyto kameny  výborně akumulují a předávají teplo. Mají také velkou energetickou vibraci. Právě této vibrace se využívá k odstraňování bloků  meridiánech a k rozproudění energie v  masírovaném těle.

 

 

 

 


 

Co vše se může lávovými kameny masírovat
Masáž se provádí buď na jedné části těla, nebo se kombinují  různé části bez omezení. Také se může namasírovat celé tělo, ale u této celkové masáži je nutné si uvědomit, že dvě hodiny budete jen ležet a oddávat se masáži. Pro někoho je to opravdu dlouhá doba!

  • obličej 
  • dekolt
  • šíje
  • záda
  • ruce, dlaně
  • nohy, chodidla
  • bříško


Omezení
-    velmi vysoký nebo nízký krevní tlak
-    infekční onemocnění
-    epilepsie
-    kožní defekty na masírovaných částech těla
-    jakékoliv záněty v těle
-    nádorové onemocnění
-    při silné menstruaci