Reflexní terapie

 Nejlepší cesta je  využívat reflexní terapii dříve, než se objeví závažné obtíže. Díky tomu, můžete předejít mnoha chorobám ještě předtím než vypuknou a ušetříte si strádání, bolest a dlouhodobou nákladnou léčbu.

 

Reflexní terapie je metoda, která umožňuje diagnostiku a nalezení nejslabšího místa organismu a efektivní započetí procesu jeho harmonizace. Pomocí reflexní terapie lze řešit či podporovat uzdravování závažnějších i lehčích onemocnění, ale slouží výborně i k vyladění zdravého organismu, uvolnění svalových i jiných křečí a detoxikaci organismu. Je velmi vhodná pro napravování nebo ulevování od potíží pohybového aparátu.


Vychází z tradic starobylých kultur Asie, Egypta i Severní Ameriky, které spojuje se znalostmi moderní vědy. Tato metoda vychází z poznatku uznávaného i školní medicínou, že na zakončeních lidského těla existují reflexní plošky schopné ovlivnit vzdálené oblasti nebo hluboko uložené orgány. Pro reflexologii jsou nejdůležitější především reflexní plochy nohou, ale využívají se i ruce, uši, záda a další mikrosystémy. 


V současné době je tato terapie uznávanou součástí přírodní medicíny. Oproti většině jiných metod má mnoho výhod:

  • Její efekt je téměř okamžitý. Proto je možné rychle přizpůsobovat léčbu v závislosti na reakcích ošetřovaného.
  • Reflexní zóny slouží jako poměrně spolehlivá diagnostika, což často pomůže najít další souvislosti a celý léčebný proces urychlit.
  • Terapii lze přesně zaměřit na jednotlivé orgány a dokonce i na jejich části. 
  • Většina reflexních ploch je poměrně velkých a snadno lokalizovatelných.
  • Při znalosti hranic této metody a používání správných technik umožňuje provádět reflexní terapii svépomocí i mimo sezení s terapeutem. Díky tomu je léčebný proces levnější a rychlejší.

 

V České Republice se o rozšíření "čínského" směru reflexní terapie zasloužil především reflexní terapeut ing. Jiří Janča, csc., dnes, již po celé Evropě proslulý svým léčitelským uměním. Pan Jiří Janča napsal celou řadu knih, například Alternativní medicína, Co nám chybí, Praktická homeopatie, Reflexní terapie nebo Stopové prvky a kovy v přírodě.


Léčba reflexní terapií se většinou skládá z několika sezení, jejichž počet závisí na tom, jak rychle a příznivě klient na léčbu reaguje. Někdy se objeví velký pokrok již napoprvé, jindy to trvá poněkud déle. Většinou ale stačí několik málo ošetření a problém začne mizet. V této souvislosti je třeba zmínit to, že po prvních ošetřeních se někdy stav klienta dočasně zhorší. Dotyčný také může cítit chlad nebo teplo, může se mu motat hlava, či dokonce dostane průjem a podobně. To je zcela přirozené a je to známka toho, že v těle začaly ozdravné procesy.