Baňkování dle tradiční čínské medicíny


Je jedna z léčebných metod čínského lékařství. Při tomto baňkování se baňky aplikují na akupunkturní body a dráhy.

 Podtlak, který vznikne po vysátí vzduchu, má za následek pasivní překrvení kůže a roztažení cév. Tím se zvyšuje průtok krve, stoupá teplota, zlepšuje se odolnost  a schopnost organismu překonat chorobu. Tato prastará technika zlepšuje oběh krve, rozptyluje krevní stáze, vylučuje škodlivou energie větru a vlhkosti, vypuzuje chlad a zmírňuje bolesti, vyvolává nejenom lokální reakci, nýbrž působí na celé tělo, reguluje energii, vyrovnává jin a jang, podporuje krevní oběh. Stimulací akupunkturních bodů se dosahuje většího účinku.

Provádí se jako prevence, posiluje imunitu a podporuje léčbu nejrůznějších chorob.

Po aplikaci baňěk, často na kůži zůstávají barevné změny či stopy, které můžou přetrvávat i několik dní. Čím světlejší barevné změny na těle zůstanou, tím je tělo zdravější a nemoc je na ústupu.

Baňkování je velice příjemné a vhodné na uklidnění a uvolnění těla a myšlenek. Baňkování by se mělo aplikovat vícekrát po sobě, aby se mohly pozorovat blahodárné účinky této metody.

Baňkování se neprovádí u lidí se špatnou srážlivostí krve, u lidí kterým se dělají velice rychle modřiny, dále je omezení u užívání určitých léků. Aplikace se musí konzultovat s každým človíčkem individuálně, dle jeho současného zdravotního stavu.