Ne moc

 

KAŽDÁ NEMOC SE DÁ VYLÉČIT, NE VŠAK KAŽDÝ ČLOVĚK

 Chodí za mnou spoustu lidí. Někteří mají jen malé problémy, někteří větší a někteří už mají problémy obrovské. Nezáleží ale na velikosti problému, ale na chuti a rozhodnutí se uzdravit. Bohužel v tom je většinou problém! Neustále slyším od lidí výmluvy, proč to a to nejde, proč to a to nemohou dělat, proč na své zdraví nemají čas. Také často slyším pokorné smíření se, se svými problémy, věty o rodičích, kteří měli stejné problémy, také o tom že tento problém je normální, protože ho mají všichni kolem. Tisíce a tisíce výmluv a omluv pro svůj stav! Myslím, že už mě nemůže nic překvapit a věřte, že je to velice smutné. Většina lidí čeká, že se stane zázrak a oni se svých problémů zbaví rychlostí blesku, za minimální účasti jich samotných. Bohudík to tak nefunguje. Proč Bohudík? Protože už teď mají lidé minimální zodpovědnost za své zdraví, za svůj život. Mají tendence spoléhat a přehazovat svoji zodpovědnost na jiné, na lékaře: „on mi předepíše, on mi předepsal, on neudělal, on měl udělat…“ na léčitelé „tenhle by mě mohl pomoci, že mě nepomohl? Tak půjdu zase jinam..“ Setkávám se s lidmi, kteří běhají od lékaře k lékaři, od léčitele k léčiteli, ztrácejí tím čas, utrácejí své peníze, jsou stále nespokojení, protože jim nikdo nedokáže pomoci dle jejich představ. Při tom je pomoc tak snadná. Nevěříte? Stačí vzít zodpovědnost sám za sebe do svých rukou. Lékaři, léčitelé, terapeuti, maséři a ostatní lidé kteří pracují s lidmi, mají být jen takové pomocné berličky, kteří Vám pomohou nastoupit na správnou cestu, ukáží směr, vysvětlí co v danou chvíli nefunguje, naučí Vás pochopit svou nemoc, předepíší nebo doporučí přípravky. Ale UZDRAVENÍ je na Vás!!! Na Vaší chuti a rozhodnutí se uzdravit. Myslíte si, že to chce přeci každý? Kdepak, už dávno je známá věc, že je spousta nemocí, které jsou jen zástěrka pro lidi, že mají nemoc jako zbraň, že žít s nemocí je pro ně jednodušší, odmítají tím zodpovědnost, nebo jen na sebe chtějí upozornit, řeší tím své jiné problémy, nebo je právě pro nemoc nemusí řešit. Důvodu k tomu proč být nemocný je opravdu hodně. Někdy jsou kořeny už v dětství, někdy jsou to jen přebrané vzorce chování od okolí. Dá se k tomu také postupně „dozrát“ například v manželství, v práci a tak podobně. Nemoc je totiž skoro vždy ta nejlepší omluva a výmluva pro vše!!!

Uvědomte si slovo nemoc jen jako slovo.  NE MOC. Už totiž jen to slovo znamená nemít moc. Nad čím? Toho je tolik, že by jsme ani vše nevyjmenovali. Pro spousty lidí je tedy „výhodné“ nemít moc. Proč? No protože pak můžou svoji zodpovědnost přehodit na někoho jiného a oni mohou být ty oběti schovaní za svojí nemoc. Používají stále výmluvy a výmluvy a také omluvy.

S nemocí je to jako s každou jinou situací v životě. S učením, s prací, s kariérou, se sportem….  Buď chci a jdu do toho, nebo sedím na zadku a vymlouvám se proč: neumím žádný cizí jazyk, proč neumím řídit, proč nemůžu chodit cvičit… Zná to každý, výmluvy a výmluvy, také lítost a neustále omlouvání a vysvětlování PROČ, nebo KVŮLI KOMU.

Myslím, že každý zažil situaci,kdy mu někdo lezl na nervy tím, že se jen vymlouval a omlouval.

Každý si to musí srovnat v hlavě sám ale věřte že:

KAŽDÁ NEMOC SE DÁ VYLÉČIT, NE VŠAK KAŽDÝ ČLOVĚK