Breussova masáž

Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře. Speciálními masážními hmaty za použití třezalkového oleje se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. V některých případech je možné bezbolestné navrácení vychýlených meziobratlových plotének hrudních nebo bederních.
Podle Rudolfa Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze „zdegenerované“, které se touto masáží znovu úspěšně regenerují.


Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci - odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením (které se často projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení).


Meziobratlová ploténka je pružná destička sloužící k odpružení a rotaci páteře, tlumí nárazy, kterým je páteř vystavena např. při chůzi, běhu, skoku. S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímeného držení těla na ní vznikají degenerativní změny. Je-li ploténka zmáčknuta, ztrácí postupně svůj objem, pružnost, funkci a postupně degeneruje nebo dojde k jejímu výhřezu – prolapsu.
Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému (degenerace ploténky), ale zabývá se hlavně prevencí. Masáž je možno libovolně opakovat, výborně se
doplňuje s Dornovou metodou.


Vlastnosti třezalky:
•    výrazně ovlivňuje jak tělesný tak duševní stav, působí antidepresivně, zmenšuje tělesnou reakci na stres
•    je protizánětlivá
•    zlepšuje krevní oběh, látkovou výměnu a vylučování moči
•    používá se jako masážní prostředek při bolestech v oblasti páteře, regeneruje meziobratlové ploténky

 

Breussova masáž páteře je velmi uvolňující a příjemná, často se používá společně s Dornovou metodou.

POZOR - třezalkový olej obsahuje hypericin, který může u citlivých lidí se světlou pletí vyvolat fotosenzibilitu, svědění nebo skvrny na kůži, proto se nedoporučuje pobyt na slunci nebo v soláriu minimálně 24 hodin po masáži. Tato masáž se nesmí provádět při alergii na třezalku