Reflexní masáž chodidel

 

Je to velmi příjemná masáž, která vychází ze skutečnosti, že na chodidle a dlani každého tvora  se nachází množství plošek a bodů, které jsou nervovými reflexy  propojeny s určitou částí těla nebo s orgánem.

Stlačováním a hlazením bodů na chodidle tedy ovlivňujeme svaly, klouby a vnitřní orgány celého těla. Reflexní masáž chodidla je dobrá preventivní a léčebná metoda dostupná všem – může ji provádět nejen odborník v rámci terapie, ale i členové rodiny sobě navzájem nebo i člověk sám sobě.

Může okamžitě ulevit od akutní bolesti nebo jakýchkoliv potíží. Provádí-li se pravidelně několikrát denně, může pomoci i při dlouhodobých chronických onemocněních. Lze ji použít pro všechny věkové kategorie, u kojenců i u lidí velmi pokročilého věku, v případě běžných i těžkých onemocnění, u tělesně postižených i u lidí dlouhodobě upoutaných na lůžko. Reflexní masáž páteře, hrudníku a ostatního opěrného a pohybového systému do značné míry nahradí tělesný pohyb a cvičení, což má význam pro osoby, které se dočasně nebo trvale nemohou pohybovat.

Po této masáži se budete cítit  odpočatí, uvolnění a plní energie, jako kdyby jste absolvovali masáž celého těla.